Tööaeg: E.-R.: 09:00-17:00, L.-P.:12:00-16:00
Tööaeg: E.-R.: 09:00-17:00, L.-P.:12:00-16:00

Narva Kulgu sadamas Kevadregatt 2018

Весенняя регата 2018!

Narva Kulgu sadamas toimus Kevadregatt 2018 – hooaeg on avatud!

12. - 13. mail toimus Narva Kulgu sadamas vabariiklik regatt „Narva Kevadregatt 2018“. Võistlused toimusid Optimist klassis. Peakorraldajaks oli Narva jahtklubi.

Sel aastal osalesid regatil kokku 29 paati Tallinnast, Tartust, Toilast, Narva-Jõesuust, Narvast ja Peterburist. Eestist osalesid võistlusel Kalevi Jahtklubi Purjespordikool, Rein Ottosoni Purjespordikool, NYC Sailing School, Tartumaa Purjespordiselts, Narva-Jõesuu Purjespordikool, Baltiets Yacht Club, Narva Noorte Meremeeste klubi, Toila Valla Jahtklubi ja Tartu Kalevi Jahtklubi. Peakohtunik oli Margus Murula.

Regati peakorraldaja Anton Lebedevi arvates sobib Narva veehoidla veeväli ideaalselt laste regati korraldamiseks Optimist klassis. Tugeva veevoolu ja kõrgete lainete puudus võimaldab purjekoolidel saata võistlustele ka väikeseid algajaid, kes on purjespordi maailmas alles esimesi samme tegemas. Lisaks soosis kahepäevast regatti ilm (tuule kiirus oli 4-4,5 m/s), mis võimaldas läbi viia 7 võistlust, distantsi eripära aga nõudis võidusõitjatelt maksimaalset keskendumist ja oskust veevälja analüüsida.

Весенняя регата 2018!


Kahepäevase võistluse auhinnakohad:
1 koht - Hugo Mart Reisner, Rein Ottosoni Purjespordikool, Tаllinn;
2 koht - Siim Siimson, Tartumaa Purjespordiselts, Таrtu;
3 koht - Henry Mark-Andresson, Kalevi Jahtklubi Purjespordikool, Tallinn.

Lisaks pälvis auhinna tüdrukute seas Mia Maria Lipsmäe, Kalevi Jahtklubi Purjespordiikool, Tallinn ja regati noorim osaleja Aleksandr Baskirov, Noorte Meremeeste klubi, Narva.

Regati osalejate tagasiside kohaselt jättis Narva Kevadregatt 2018 väga positiivse mulje ja andis energialaksu juba purjetamishooaja alguses!

Весенняя регата 2018!


Kõikidele regati osalejatele tutvustati projekti “Väikesadamad iga 30 miili kaugusel – elavdatud veeturismi teenuste arendamine Soome lahe idaosas / 30 MIILI“ ja jagati suveniire.

Projekti “30 MIILI“ peamine idee on Soome lahe idaosas hästi väljaarendatud Soome ja Eesti väikesadamate võrgustiku loomine. Projektis osaleb 11 partnerit – 5 Soomest ja 6 Eestist, lisaks 2 assotsieerunud partnerit. Projekti tegevused on suunatud turvalisuse tagamisele väikesadamates, sadamates osutatavate teenuste arendamisele, et luua soodsad tingimused ettevõtluse arenguks. Lisaks keskenduvad projekti partnerid turundustegevuste arendamisele, mis aitavad kaasa teadlikkuse tõstmisele piirkonna väikesadamate ning veeturistidele pakutatavate teenuste kohta. Kõik tegevused viiakse ellu pidades silmas sõbralikku ja kokkuhoidlikku suhtumist keskkonda.

Photo Narva KevadRegatt 2018

Teised uudised