Tööaeg: E.-R.: 09:00-17:00, L.-P.:12:00-16:00
Tööaeg: E.-R.: 09:00-17:00, L.-P.:12:00-16:00
Turism

Üldinfo linna kohta

Kahe riigi piirilNarva asend – on nii mineviku kui tänapäeva kõige iseloomulikum joon. Narva jõel, mis kannab oma kiired vood Peipsi järvest Läänemerre, asus juba Keskajast kahte tsivilisatsiooni eraldav piir, mis lahutas euroopalikku katoliiklikku Läänt slaavlaslikust õigeusklikust Idast. Piir pole aga sugugi ainult eraldusriba, vaid ka kokkupuutepunkt, kahe kultuurimaailma kohtumise ja vastastikuse mõjutamise paik.

Ajalugu Narvas on materialiseerunud oma vastandlikkuses siiski terviklikus kaunis ja dramaatilises arhitektuurses ansamblis, mille sarnast pole kusagil mujal Euroopas: jõe vastaskallastel, teineteise vahetusläheduses (noolelennu või musketilasu kaugusel) kõrguvad kaks kivikolossi – saksa rüütliloss Hermanni Linnus ja vene Ivangorodi kindlus.

Tere tulemast Narvasse!

Narva bastionid koos Linnusega olid alati peavaatamisväärsustena piirilinnas. Muidugi tekib küsimus, miks need vanad ja karedad seinad võivad atraktiivsed olla? Vastus on nii, et bastionide paksudes seintes hoiti pika aja jooksul nende imelise ajaloo, salapärasemaid momente ning legende. Need jõukad sõjaehitised olid kättesaadavad alati ainult väljaspool, kasematid tavaliselt peideti külastajate pilkudest. Nüüd aga Viktoria bastion hakkab oma saladustega jagama ja ootab kõiki huvilisi. Käikude sees olev ekspositsioon jutustab sellest, kuidas toimus bastionide ehitamine ja kuidas kasutati bastione nende pikka ajaloo erinevatel etappidel.

Narva jõepromenaadpikkusega ligi 1 km laiub piki Narva jõge Viktoria bastionist kuni Narva Linnuse jalamini. Narva jõepromenaad on kahtlemata üheks tõmbekohaks Narva linna elanikele ja külastajatele. Iga ilmaga promenaadil saab näha jalutajaid, kalureid, sportlasi. Promenaad sobib nii jalutamiseks ja perepuhkusele, kui ka rulliuisutamiseks ja aktiivselt spordiga tegelemiseks.

Soome lahe kaldal, Narva jõe suudmes, ainult 14 kilomeetri kaugusel Narvast, asub Narva-Jõesuu. Juba XIX sajandi alguses sai sellest väikesest hubasest kuurordist peterburi aristokraatidel armastatud puhkekoht. Linnas asuvad sanatooriumid, hotellid, puhkekodud, kämpingud suudavad mahutada tuhandeid külalisi.


Suurepärane balneoloogiline kliima, männimets, kena rand kuldse liivaga, Läänemere jahe ja puhas vesi – kõik see teeb Narva-Jõesuu eriliselt ligitõmbavaks puhkepaigaks.

Rohkem infot Narva turismiveebil:http://tourism.narva.ee/et